Pokud je vám stejně líto jako mně, že se v dnešní přetechnizované době mezi dětmi kamsi vytrácí láska ke knihám, příběhům a prostému čtení, pak jste zavítali na ten správný blog.

Velmi se mi líbí nápad osobních knih, které najdete a můžete si objednat na knižním trhu…kdy se malý čtenář ocitne v centru příběhu jako hlavní hrdina. To je cesta, jak dítě zaujmout 😊, donutit ho přečíst či vyposlechnout děj od začátku až do konce. Příběh je však předem daný. Proč tento skvělý (ne můj) nápad trochu nerozvinout? Vytvořme dítěti pohádku / příběh rovnou na míru. Má nějakou oblíbenou hračku? Činnost? Kamaráda? Postavu? Je jídlo, které staví nad vše ostatní? Má rádo nějaké místo? Tráví čas jen se svým zvířecím mazlíčkem? Nosí rádo nějaké tričko, šaty? Má…??? Je toho tolik na co se ptát. A tolik různých pohádek by tak mohlo spatřit světlo světa. Pohádek, které by se dotkly vašeho dítěte.

A proto jsem pro vás upekla Pohádečník. Blog, na kterém si pro své dítě můžete objednat pohádku na přání. Samozřejmě zcela zdarma! Kde najdete i jiné pohádky z mého šuplíku, které jsem kdysi napsala, nebo teprve napíšu a hodlám je do šuplíku strčit. Bude tu místo i pro básničky a rýmovačky a též pro Dětský koutek, kam budu vkládat tvorbu svých dětí a možná, pokud si Pohádečník najde své čtenáře i práce jiných nadaných kluků a holčiček, které by stálo za to zveřejnit.

Vítejte tedy! Snad se vám zde bude líbit .

KROKODÝLEK

20. dubna 2018 v 7:31 | Veru K. |  Dětský koutek aneb z chytrých dětských hlaviček
Krokodýlek
Jaroslav Koča, 9 letJednou na jaře se v Africe narodil maličký krokodýl. Byl to kajman a jmenoval se Kroky. Hned od narození byl hrozně zvědavý. Byl zvláštní tím, že měl modrou tečku na oku, na čumáčku měl modrou skvrnku a taky měl modrou skvrnku na konci ocásku.

Jednou se zatoulal na staveniště a to byl malér. Odchytl ho dělník. Dělník ho dal do auta. Kroky se snažil dostat z auta ven, ale nešlo to. Dělník ho odvezl k lovcům. Lovci se ho ptali, kde vzal takhle krasné mládě kajmana. Dělník řekl, že ho našel na staveništi. Hned, co to do řekl, kajmana jim dal a odjel.

Lovci ho prodali do zoo. V zoo ho dali k ostatním krokodýlům. Kroky se bál albínů, protože byli velcí a bílí. Kroky se snažil rozbít sklo, ale nešlo to. Když bylo krmení, ošetřovatel vyndal Krokyho a chtěl mu dát jídlo. Ale Kroky ho kousl, pan ošetřovatel ho upustil a Kroky utekl ze zoo k řece.

Když byl u řeky, tak skočil do vody a plaval směrem k letišti. Když byl na letišti, šel do oddělení, které odlétá do Afriky. Všichni chodili do druhého letadla. Kroky taky. A tak odletěl. Let trval čtyři hodiny. Když letadlo přistálo, Kroky utíkal domů k řece.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama