Pokud je vám stejně líto jako mně, že se v dnešní přetechnizované době mezi dětmi kamsi vytrácí láska ke knihám, příběhům a prostému čtení, pak jste zavítali na ten správný blog.

Velmi se mi líbí nápad osobních knih, které najdete a můžete si objednat na knižním trhu…kdy se malý čtenář ocitne v centru příběhu jako hlavní hrdina. To je cesta, jak dítě zaujmout 😊, donutit ho přečíst či vyposlechnout děj od začátku až do konce. Příběh je však předem daný. Proč tento skvělý (ne můj) nápad trochu nerozvinout? Vytvořme dítěti pohádku / příběh rovnou na míru. Má nějakou oblíbenou hračku? Činnost? Kamaráda? Postavu? Je jídlo, které staví nad vše ostatní? Má rádo nějaké místo? Tráví čas jen se svým zvířecím mazlíčkem? Nosí rádo nějaké tričko, šaty? Má…??? Je toho tolik na co se ptát. A tolik různých pohádek by tak mohlo spatřit světlo světa. Pohádek, které by se dotkly vašeho dítěte.

A proto jsem pro vás upekla Pohádečník. Blog, na kterém si pro své dítě můžete objednat pohádku na přání. Samozřejmě zcela zdarma! Kde najdete i jiné pohádky z mého šuplíku, které jsem kdysi napsala, nebo teprve napíšu a hodlám je do šuplíku strčit. Bude tu místo i pro básničky a rýmovačky a též pro Dětský koutek, kam budu vkládat tvorbu svých dětí a možná, pokud si Pohádečník najde své čtenáře i práce jiných nadaných kluků a holčiček, které by stálo za to zveřejnit.

Vítejte tedy! Snad se vám zde bude líbit .

ŘÍKÁME SI - Denní Hygiena

13. dubna 2018 v 7:50 | Veru K. |  Básničkování - říkačky a rýmovačky
Všechny maminky to jistě potvrdí Smějící se. Od chvíle, kdy si přineseme z porodnice ten maličký uplakaný uzlíček, se vše ve dne v noci točí jen a jen kolem něj. Je to nekonečný maraton kojení, přebalování, uspávání.

Jak miminka rostou, přidává se hraní a další činnosti a denní program se stává rozmanitější. V batolecí době si už více všímáme, jak naši drobečci spontánně reagují na zvuky a rytmus, a to je chvíle, kdy zařazujeme do programu dětské písničky a jednoduché říkanky.

U nás doma byly a stále jsou říkanky na denním pořádku, ale zásoba těch, které jsem znala a pamatovala si, se brzy vyplýtvala. A tak bylo nutné si nějaké nové veršovánky vymyslet.

Pro inspiraci dalším maminkám tedy zařazuji do Rubriky Básničkování seriál ŘÍKÁME SI, kde najdete krátké říkanky vymyšlené pro mé tři děti. První vám představím ty, které jsme si říkali nejčastěji, protože se týkají činností denní hygieny jako je koupání a čištění zubů. Ale také stříhání nehtíků, protože tahle činnost byla u mých dětí obzvláště neoblíbená a bez pláče se většinou neobešla. Krátká říkanka je při stříhání vždy zabavila a odvedla pozornost Mrkající .Čištění zoubků


Čistím zoubky, čistím,
tím si zdraví jistím.
Když si budu zoubky čistit,
budou jako perličky.
Když na mámu usměju se,
Bude zářit zoubek každičký.Koupání


Na tvou hezkou hlavičku,
dám šamponu trošičku.
Namydlím ti tvoje vlásky,
voní jako sedmikrásky.
Namydlím ti tělíčko,
jsi mé mydlinkové štěstíčko.Stříhání nehtíkůŠmiky, šmiky, šmik,
nehty ti vzal kominík.
Pak je hodil do komína,
kde je našla meluzína.
Šmiky, šmiky, šmik.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | 13. dubna 2018 v 7:56 | Reagovat

Veru to je skvělý nápad !!! :-D

2 pohadecnik pohadecnik | 13. dubna 2018 v 8:00 | Reagovat

Děkuji :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama