Pokud je vám stejně líto jako mně, že se v dnešní přetechnizované době mezi dětmi kamsi vytrácí láska ke knihám, příběhům a prostému čtení, pak jste zavítali na ten správný blog.

Velmi se mi líbí nápad osobních knih, které najdete a můžete si objednat na knižním trhu…kdy se malý čtenář ocitne v centru příběhu jako hlavní hrdina. To je cesta, jak dítě zaujmout 😊, donutit ho přečíst či vyposlechnout děj od začátku až do konce. Příběh je však předem daný. Proč tento skvělý (ne můj) nápad trochu nerozvinout? Vytvořme dítěti pohádku / příběh rovnou na míru. Má nějakou oblíbenou hračku? Činnost? Kamaráda? Postavu? Je jídlo, které staví nad vše ostatní? Má rádo nějaké místo? Tráví čas jen se svým zvířecím mazlíčkem? Nosí rádo nějaké tričko, šaty? Má…??? Je toho tolik na co se ptát. A tolik různých pohádek by tak mohlo spatřit světlo světa. Pohádek, které by se dotkly vašeho dítěte.

A proto jsem pro vás upekla Pohádečník. Blog, na kterém si pro své dítě můžete objednat pohádku na přání. Samozřejmě zcela zdarma! Kde najdete i jiné pohádky z mého šuplíku, které jsem kdysi napsala, nebo teprve napíšu a hodlám je do šuplíku strčit. Bude tu místo i pro básničky a rýmovačky a též pro Dětský koutek, kam budu vkládat tvorbu svých dětí a možná, pokud si Pohádečník najde své čtenáře i práce jiných nadaných kluků a holčiček, které by stálo za to zveřejnit.

Vítejte tedy! Snad se vám zde bude líbit .

ŘÍKÁME SI - Na dobrou noc

18. dubna 2018 v 7:16 | Veru K. |  Básničkování - říkačky a rýmovačky
Uspávanka

Už nám skončil další den,
tak přivoláme krásný sen.
Proto si tě během chvilky,
zabalíme do peřinky.
Pomazlíme, pohoupáme,
na čelíčko pusu dáme.
Pak přečteme pohádku,
o unaveném děťátku.Na dobrou noc


Spinkej, broučku, zavři oči,
představ si, jak svět se točí.
Nech si dneska v noci zdát,
o tom, kdo tě má moc rád.
Ráno až se probudíš,
Budeme si spolu hrát.Ukolébavka
Spinkej, spinkej … (Járýnku, Kubíčku, Terinko,….)
Srdíčko mý zlatý.
Maminka tě miluje
a tatínek taky.
Spinkej, spinkej, sladce spi,
Ať se ti zdaj krásné sny 😊 .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama