Pokud je vám stejně líto jako mně, že se v dnešní přetechnizované době mezi dětmi kamsi vytrácí láska ke knihám, příběhům a prostému čtení, pak jste zavítali na ten správný blog.

Velmi se mi líbí nápad osobních knih, které najdete a můžete si objednat na knižním trhu…kdy se malý čtenář ocitne v centru příběhu jako hlavní hrdina. To je cesta, jak dítě zaujmout 😊, donutit ho přečíst či vyposlechnout děj od začátku až do konce. Příběh je však předem daný. Proč tento skvělý (ne můj) nápad trochu nerozvinout? Vytvořme dítěti pohádku / příběh rovnou na míru. Má nějakou oblíbenou hračku? Činnost? Kamaráda? Postavu? Je jídlo, které staví nad vše ostatní? Má rádo nějaké místo? Tráví čas jen se svým zvířecím mazlíčkem? Nosí rádo nějaké tričko, šaty? Má…??? Je toho tolik na co se ptát. A tolik různých pohádek by tak mohlo spatřit světlo světa. Pohádek, které by se dotkly vašeho dítěte.

A proto jsem pro vás upekla Pohádečník. Blog, na kterém si pro své dítě můžete objednat pohádku na přání. Samozřejmě zcela zdarma! Kde najdete i jiné pohádky z mého šuplíku, které jsem kdysi napsala, nebo teprve napíšu a hodlám je do šuplíku strčit. Bude tu místo i pro básničky a rýmovačky a též pro Dětský koutek, kam budu vkládat tvorbu svých dětí a možná, pokud si Pohádečník najde své čtenáře i práce jiných nadaných kluků a holčiček, které by stálo za to zveřejnit.

Vítejte tedy! Snad se vám zde bude líbit .

STATEČNÝ RYTÍŘ MIREČEK

16. dubna 2018 v 18:58 | Veru K. |  Pohádky na přání
napsáno pro chrabrého rytíře Mirečka P. z Dobřan
V jednom malém poklidném městečku stál domeček a v něm bydlel malý chlapeček Mireček, s ještě menší sestřičkou Lelinkou, s maminkou a také tatínkem.

Mireček byl velmi chytrý, šikovný, veselý a výjimečný kluk. Měl rád dinosaury a duchy, rád stavěl lego, skákal na trampolíně nebo venku jezdil na koloběžce či odrážedle. Také často chodil na procházky a dlouze pozoroval všechny ty úžasné věci, co se kolem něho odehrávají.

Byl to takový malý, statečný rytíř, který dělal mamince a tatínkovi jenom radost. Když však byl ještě malé miminko, tajně, zcela nepozorovaně, se k němu připlížila zlá sudička. Jmenovala se Dysfázie. A protože je to velice škodolibá baba, Mirečka tehdy začarovala a ukradla, poztrácela a zamíchala mu v hlavičce všechna slovíčka.

Mireček teď proto velmi málo mluví. Tolik by toho chtěl mamince, tatínkovi i sestřičce povědět, ale tak špatně se mu hledají slova, pletou se a šmodrchají.

"Tak to tedy ne!" dupla si Mirečkova maminka rozzlobeně nohou, když zjistila, že je její chlapeček začarovaný. "Ty jsi přece můj rytíř, Mirečku! A pravý rytíř, ten se umí poprat s kýmkoliv, třeba i se zlou sudičkou. Budeš s tou babou bojovat!"

Mireček hrdě napřímil ramínka a přikývl. Byl to přece statečný kluk.

Maminka ale věděla, že úplně sám si Mireček se zlou sudičkou neporadí. Bude potřebovat pomoc. Proto odvedla Mirečka na jedno velice zvláštní místo. Byla tam čekárna, kde se mohl Mireček s maminkou posadit a také dveře, na kterých se blyštěl prapodivný nápis LOGOPEDIE.

Maminka vysvětlila Mirečkovi, že za těmi dveřmi sedí hodná víla logopedka, která naučí Mirečka spoustu kouzel, aby mohl se zlou sudičkou Dysfázií bojovat a porazit ji.

"Těší mě, Mirečku," přivítala hodná víla malého chlapce, prohlédla si ho a pak mávla svou kouzelnou hůlkou, aby vyčarovala několik listin. Byla na nich napsaná slova, velká spousta slov a také obrázky.

"Jsi statečný rytíř, Mirečku, když ses rozhodl porazit zlou sudičku," prohlásila víla. "Proto ti dám kouzla, která ti v tvém boji pomohou. Ale musíš se je naučit zpaměti a už je nikdy nezapomenout. Troufáš si na to?"

"Ano," řekl Mireček hrdinně.

Hodná víla mu tedy vysvětlila, co vše je třeba udělat.

A tak malý chrabrý rytíř Mireček začal bojovat. Každý den plnil spoustu důležitých úkolů. Ale nezapomněl se při tom bavit a radovat se ze života. Cákat se se sestřičkou v bazénu, pouštět vláčky po kolejích, kopat do míče. Vždyť svět je plný radostí.

A jak Mireček postupně překonával všechny překážky, začalo se ukazovat, že čáry zlé sudičky začínají ztrácet na síle. Podle rady víly logopedky totiž neustále hledal a sbíral, za pilné pomoci své maminky, tatínka a sestřičky Lelinky, poztrácená slovíčka.

Ty pak jako korálky navlékal na dlouhý náhrdelník slovní zásoby. Až bude náhrdelník plný, zlá sudička Dysfázie bude poražena.

A protože malý Mireček je pravý rytíř a statečný hrdina, určitě vyhraje velice brzy. Nemyslíte?

__________________________________________________________________________________________________________
A jak si vede Mireček ve svém boji právě teď? To můžete průběžně sledovat na blogu Ticho v domě - není pro mě: http://zijemepotichu.blog.cz/
Ten Mirečkova maminka založila, aby zde mohla sdílet materiály, postupy učení, učební pomůcky a jiné věci s dalšími maminkami, jejichž děti zlá sudička Dysfázie taktéž začarovala. Třeba tím pomůže k rozvoji nejen svému Mirečkovi, ale i dalším výjimečným klukům a holčičkám ❤ .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama