Pokud je vám stejně líto jako mně, že se v dnešní přetechnizované době mezi dětmi kamsi vytrácí láska ke knihám, příběhům a prostému čtení, pak jste zavítali na ten správný blog.

Velmi se mi líbí nápad osobních knih, které najdete a můžete si objednat na knižním trhu…kdy se malý čtenář ocitne v centru příběhu jako hlavní hrdina. To je cesta, jak dítě zaujmout 😊, donutit ho přečíst či vyposlechnout děj od začátku až do konce. Příběh je však předem daný. Proč tento skvělý (ne můj) nápad trochu nerozvinout? Vytvořme dítěti pohádku / příběh rovnou na míru. Má nějakou oblíbenou hračku? Činnost? Kamaráda? Postavu? Je jídlo, které staví nad vše ostatní? Má rádo nějaké místo? Tráví čas jen se svým zvířecím mazlíčkem? Nosí rádo nějaké tričko, šaty? Má…??? Je toho tolik na co se ptát. A tolik různých pohádek by tak mohlo spatřit světlo světa. Pohádek, které by se dotkly vašeho dítěte.

A proto jsem pro vás upekla Pohádečník. Blog, na kterém si pro své dítě můžete objednat pohádku na přání. Samozřejmě zcela zdarma! Kde najdete i jiné pohádky z mého šuplíku, které jsem kdysi napsala, nebo teprve napíšu a hodlám je do šuplíku strčit. Bude tu místo i pro básničky a rýmovačky a též pro Dětský koutek, kam budu vkládat tvorbu svých dětí a možná, pokud si Pohádečník najde své čtenáře i práce jiných nadaných kluků a holčiček, které by stálo za to zveřejnit.

Vítejte tedy! Snad se vám zde bude líbit .

O čem to bude?

29. května 2018 v 9:22 | Veru K. |  Z postřehů jedné mámy
Pohádečník je sice upečený z pohádek a říkanek, ale nakonec jsem se mu rozhodla přidat ještě jednu speciální ingredienci. Denně si toho jako matka od dětí vyslechnu hodně 😊. Mám obzvláště upovídané děti a jsou na mě tři. To je třikrát tolik slov, otázek, průpovídek, které se na mě v průběhu dne doslova sypou. Co si budeme povídat, často z toho šílím.

Občas z mých dětí ale vypadnou takové perly, které by stálo zato si zaznamenat. Když to neudělám, zapomenu. Tyhle mnohdy úsměvné perličky zapadnou nánosem starostí všedních dní. Tolik zábavných vzpomínek už odvál čas. Snažím se je z paměti vydolovat, ale marně. A to je sakra škoda.

Proto od teď každou humornou perlu z těch tří hlaviček zapíši sem a budu mít jistotu, že už neupadnou v zapomnění, stejně jako tolik jiných před nimi. A když budu chtít, kdykoliv se k těmto vzpomínkám vrátím a znovu se jimi nechám pobavit. No a třeba se nakonec pobavíte i vy. Počkejte si 😊.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama